Europejską Noc Muzeów w sobotę 16 maja można było spędzić w wielu muzeach Polski czy Europy. Wielu pasjonatów wybrało muzea kolejnictwa. To niesamowita okazja dla starszych i młodszych miłośników kolei.
PKP TELKOL gościł wielu zwiedzających w Izbie Tradycji Kolei Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Bydgoszczy. Na naszym stoisku można było zobaczyć, jak działają urządzenia radiołączności kolejowej. Nasi eksperci: Piotr Wysocki
i Tomasz Młotkowski przeprowadzili profesjonalną prezentację radiołączności kolejowej, przybliżając tajniki działania kolejowych systemów łączności. Młodzi adepci mogli sprawdzić, jak działa radiotelefon zamontowany w kabinie pociągu,
a także nadać własny komunikat.
Noc Muzeów była znakomitą okazją, żeby najmłodszym miłośnikom kolei przekazać odrobinę historii kolejnictwa i podzielić się naszą pasją. Oprócz poznania wielu ciekawostek muzealnych można było dostać na pamiątkę gadżety związane z naszą firmą.
Na gości muzeum czekały też inne atrakcje:
– wystawa fotograficzna Jana Kryszkiewicza: “Bydgoski tendrzak symbolem dworca i parowozowni” – można zobaczyć zdjęcia uratowanego przed laty staraniem SMKB parowozu, dzisiaj pomnika techniki na stacji Bydgoszcz Główna, a także fotografie dworca sprzed przebudowy,
– pulpit lokomotywy SU45 i prezentacja procedury włączenia lokomotywy na symulatorze,
– stoiska innych partnerów wydarzenia: Technikum Kolejowego w Bydgoszczy, POLREGIO, Polskiej Izby Kolei.
Każdy zwiedzający mógł wziąć udział we wspólnej akcji „pieczątkowej” wszystkich muzeów i wygrać w losowaniu wiele ciekawych nagród.
Dziękujemy wszystkim zwiedzającym za ogromne zainteresowanie, naszym pracownikom za zaangażowanie!










